Wydarzenia | 07.05.2024

"Związki naturalne i syntetyczne stosowane w farmacji i kosmetologii"

I Konferencja Studenckich Kół Naukowych "Związki naturalne i syntetyczne stosowane w farmacji i kosmetologii" odbędzie się w piątek, 21 czerwca na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Podczas wydarzenia będzie mowa o zagadnieniach dotyczących bezpiecznego stosowania substancji chemicznych, wykorzystaniu surowców roślinnych, jak również problematyce fałszerstw w farmacji i kosmetologii. Wezmą w nim udział eksperci w dziedzinach chemii kosmetycznej, toksykologii i farmakognozji.

Konferencja zostanie podzielona na trzy sesje:

• Bezpieczeństwo stosowania substancji chemicznych w farmacji i kosmetologii
  • Surowce roślinne w farmacji i kosmetologii
  • Fałszerstwa i nowości w farmacji i kosmetologii

Spotkanie adresowane jest do pracowników naukowych, studentów i innych osób zainteresowanych wspomnianą tematyką. Organizatorzy zapraszają do dyskusji, wymiany doświadczeń oraz prezentacji wyników badań w formie posterów.

Konferencję organizują SKN Chemii Kosmetycznej, SKN Toksykologiczne, SKN przy Katedrze i Zakładzie Farmakognozji i Leku Roślinnego UMW. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli prof. Agnieszka Piwowar, prorektor ds. studentów i dydaktyki oraz dr hab. Marcin Mączyński, prof. UMW, dziekan Wydziału Farmaceutycznego.

Więcej informacji znajduje się na stronie >>

Tagi #umw
Autor: Anna Szejda