Polsko-niemiecko-francuska wymiana studentów pielęgniarstwa

Studenci pielęgniarstwa z Niemiec oraz Francji będą gościć na Wydziale Nauk o Zdrowiu między 15 a 21 września 2019 roku w ramach projektu międzynarodowej wymiany studenckiej. Będzie to rewizyta po pobycie naszych studentow w Niemczech.

Projekt realizowany jest przy wsparciu merytorycznym i finansowym Stowarzyszenia Europa Direkt e.V. Institut für interkulturelle und europäische Studien.

Jego koncepcja pedagogiczna zakłada m.in. wymianę wiedzy i doświadczeń zawodowych studentów pielęgniarstwa, jak i interaktywne warsztaty o tematyce zawodowej oraz europejskiej. W projekcie biorą udział studenci pierwszego i drugiego stopnia pielęgniarstwa, którzy w ramach pierwszej edycji projektu w marcu 2019 mieli możliwość zapoznania się z praktyczną nauką zawodu niemieckich uczestników w Klinice Uniwersyteckiej w Jenie.

wymiana studencka 1
wymiana studencka 2

Nad merytorycznym przebiegiem projektu czuwają Dziekan Wydziału prof. dr hab. Joanna Rosińczuk, Prodziekan ds. Studentów dr Piotr Karniej, dr Monika Michalak, dr Anna Rozensztrauch oraz zespół wykwalifikowanych animatorów wielokulturowych. Koordynatorem wymiany jest dr Łukasz Rypicz.