Pobiegł ponad oczekiwania

Nasz student Dariusz Boratyński zajął 23. miejsce w mistrzostwach Europy w biegach przełajowych (kategoria U20). Był to debiut studenta fizjoterapii w międzynarodowych zawodach rangi mistrzowskiej.

Zawody odbyły się w Chia na Sardynii, pogoda była zdecydowanie inna niż w Polsce - prawie 20°C i dużo słońca. - Bieg od startu był bardzo szybki, na początku nawet przesadnie szybki, dlatego też ustawiłem się mniej więcej pod koniec pierwszej połowy stawki. Jeszcze na pierwszym kilometrze któryś z rywali tak niefortunnie stanął mi na nodze, że rozciął mi skórę w kilku miejscach i rozerwał prawego buta - relacjonuje Dariusz Boratyński. - Mimo to dalej utrzymałem mocne tempo i od drugiego kilometra właściwe tylko przesuwałem się do przodu, na ostatnim kilometrze nawet kilka razy wskoczyłem do pierwszej 20, ale ostatecznie ukończyłem bieg na 23. miejscu - dodaje.

Cel, który postawił sobie z trenerem, zakładał utrzymanie się w pierwszej trzydziestce zawodników.

Nasz reprezentant na 5 km uzyskał lepszy czas niż jego stadionowa życiówka, a średnie tempo całego biegu było poniżej 3 min na km.