Interstudent 2017

W Polsce studiuje ponad 65 tysięcy studentów obcokrajowców. 20 z nich znalazła się w ścisłym finale konkursu Interstudent 2017. Wśród nich nasza reprezentantka - Madeleine Johansson - studentka 6. roku na Wydziale Lekarskim. Pozwólmy jej wygrać.

Do 20 lutego na stronie trwa internetowe głosowanie. Każdy z nas może wpłynąć na jego wynik - wystarczy kliknąć.

Oto, co Madeleine Johansson napisała o sobie:
Studia w obcym kraju to dobra szkołą życia na własny rachunek. Zależało mi na możliwości odbywania praktyk lekarskich w dużych szpitalach i udziale w konferencjach naukowych, które pozwoliły mi sprawdzić się w publicznych wystąpieniach. Urzekła mnie nadzwyczajna polska gościnność i życzliwość, jak też pyszna polska kuchnia! Cenię też kontakt z bogatą kulturą Polski. Oczywiście, nie bez znaczenia są także niższe koszty utrzymania i studiowania.

Studia medyczne w Polsce dały mi możliwość rozwijania moich pasji. Dlatego też jestem dumna z tego, że po ich ukończeniu będę mogła kontynuować moją ścieżkę naukową. Otrzymałam tutaj cenne doświadczenie, które będzie mi przydatne również w moim życiu osobistym. Udział w konferencjach pozwoli mi rozwinąć kontakty międzynarodowe oraz wzbogacić wiedzę dzięki wystąpieniom specjalistów i warsztatom.

Zamierzam kontynuować moją specjalizację. Uważam, że specjalizacja jako taka jest wręcz niezbędna, żeby osiągnąć trwały sukces zawodowy. Mam nadzieję, że będę w stanie połączyć moje zainteresowania i rozpocząć karierę w nowo powstającej dziedzinie jaką jest kardioonkologia.